MSW 52 Black är en av våra 20"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från MSW. Fälgbredden för denna variant av MSW 52 Black är 8.5". Bultcirkeln för denna fälg är 5/120.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 47 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 72 mm. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för MSW 52 Black. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 3999 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 999 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | 52 Black |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 47 mm |
| Navhål | 72 mm |
20"-fälg av modellen 52 Grey/Polished från MSW. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/120 och ett ET-mått på 47 mm.
52 Black från MSW är en fälg på 20" med en bredd på 8.5" och ET 35 mm. Bultcirkeln är 5/114.3.
Fälg från MSW på 20" med modellnamnet 52 Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 8.5" och ET-måttet är 45 mm.
52 Black 20" från MSW med 8.5" bredd och ET på 30 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.