Denna 21"-fälg är ett utmärkt alternativ i 4800 kronorsklassen. Fälgen heter MSW 51 G.Blk/Pol och den tillverkas av MSW. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 10.5". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 120 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/120.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 42 mm. Centrumhålet är 66.5 mm stort. MSW 51 G.Blk/Pol 21" är en snygg fälg för 4763 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 763 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | MSW 51 G.Blk/Pol |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 10.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 42 mm |
| Navhål | 66.5 mm |
21"-fälg av modellen MSW 51 G.Blk från MSW. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/120 och ett ET-mått på 42 mm.
21"-fälg från MSW av modellen MSW 51 G.Blk/Pol. Bultcirkeln är 5/112, bredden 21" och ET-måttet 43 mm.
MSW MSW 51 G.Blk/Pol är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 10.5" bredd och ET 19.
MSW 51 G.Blk/Pol från MSW. Med en bredd på 9.5" och ett inpressningsdjup på 19 mm passar denna 21"-fälg till bilar med bultcirkel 5/120.