OZ Hyper XT HLT Grey Polished är en av våra 20"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från OZ. Denna fälg är 10" bred. För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på OZ Hyper XT HLT Grey Polished är 5/112.
Glöm inte kolla att ET 53 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Navhålet på OZ Hyper XT HLT Grey Polished är 79.1 mm stort. OZ Hyper XT HLT Grey Polished kan du köpa från BytHjul för endast 9533 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 9 533 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Hyper XT HLT Grey Polished |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 10" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 53 mm |
| Navhål | 79.1 mm |
OZ Hyper XT HLT Grey Polished, 20"-fälg, 9" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 52 mm.
Denna 20"-fälg från OZ har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 52 mm. Modellen heter Hyper XT HLT Grey Polished.
Fälg från OZ på 20" med modellnamnet Hyper XT HLT Grey Polished. Bultcirkeln är 5/112, bredden 10.5" och ET-måttet är 26 mm.
En 9" bred fälg med ett inpressningsdjup på 22 mm. OZ Hyper XT HLT Grey Polished är 21" och har en bultcirkel på 5/112.