Om du letar efter bra 22"-fälgar kan OZ OZ Superturismo Dakar M.Blk vara värt att ta en titt på. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. OZ OZ Superturismo Dakar M.Blk har en fälgbredd på 10". Fälgens cirkeldiameter är 112 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/112 för att fälgen ska passa på din bil.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 21 mm. Centrumhålet på denna fälg är 66.6 mm stort. En uppsättning OZ OZ Superturismo Dakar M.Blk kan bli din för endast 8459 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 8 459 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | OZ Superturismo Dakar M.Blk |
| Diameter | 22" |
| Fälgbredd | 10" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 21 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
OZ Superturismo Dakar M.Blk från OZ. Med en bredd på 10" och ett inpressningsdjup på 28 mm passar denna 22"-fälg till bilar med bultcirkel 5/130.
OZ Superturismo Dakar M.Blk från OZ. Med en bredd på 9.5" och ett inpressningsdjup på 31 mm passar denna 22"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
OZ Superturismo Dakar M.Blk från OZ är en fälg på 22" med en bredd på 9.5" och ET 45 mm. Bultcirkeln är 5/112.
En 10.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 52 mm. OZ OZ Superturismo Dakar M.Blk är 22" och har en bultcirkel på 5/112.