Med ett pris på 10050 kronor är OZ Superturismo Aero HLT Grey ett bra alternativ bland 20"-fälgarna. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av OZ Superturismo Aero HLT Grey har en bredd på 10". OZ Superturismo Aero HLT Grey har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 112 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/112.
Fälgens ET-mått är 25 mm. Denna fälg har ett navhål som är 75.1 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om OZ Superturismo Aero HLT Grey 20".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 10 050 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Superturismo Aero HLT Grey |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 10" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 25 mm |
| Navhål | 75.1 mm |
OZ Superturismo Aero HLT Grey är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 10" bredd och ET 19.
20"-fälg från OZ av modellen Superturismo Aero HLT Grey. Bultcirkeln är 5/112, bredden 20" och ET-måttet 47 mm.
20"-fälg av modellen Superturismo Aero HLT Grey från OZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/120 och ett ET-mått på 35 mm.
OZ Superturismo Aero HLT Grey, 20"-fälg, 10" bredd, 5/130 bultcirkel och ET på 45 mm.