Denna 20"-fälg från OZ har modellnamnet Superturismo Aero HLT Grey. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 10" passar. För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på OZ Superturismo Aero HLT Grey är 5/112.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 19 mm. Denna fälg har ett navhål som är 75.1 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. BytHjul säljer idag OZ Superturismo Aero HLT Grey för 10050 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 10 050 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Superturismo Aero HLT Grey |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 10" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 19 mm |
| Navhål | 75.1 mm |
OZ Superturismo Aero HLT Grey, 20"-fälg, 10" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 25 mm.
20"-fälg från OZ av modellen Superturismo Aero HLT Grey. Bultcirkeln är 5/112, bredden 20" och ET-måttet 47 mm.
20"-fälg av modellen Superturismo Aero HLT Grey från OZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/120 och ett ET-mått på 35 mm.
OZ Superturismo Aero HLT Grey, 20"-fälg, 10" bredd, 5/130 bultcirkel och ET på 45 mm.