En snygg fälg på 21" från OZ. Denna modell har OZ valt att kalla för Hyper XT HLT Grey Polished. Bredden på denna fälg är 9.5". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på OZ Hyper XT HLT Grey Polished är 5/114.3.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 48 mm. Centrumhålet på denna fälg är 79.1 mm stort. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för OZ Hyper XT HLT Grey Polished. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 10278 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 10 278 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Hyper XT HLT Grey Polished |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 9.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 48 mm |
| Navhål | 79.1 mm |
Fälg från OZ på 21" med modellnamnet Hyper XT HLT Grey Polished. Bultcirkeln är 5/112, bredden 11.5" och ET-måttet är 38 mm.
En 10.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 31 mm. OZ OZ Hyper XT HLT G.Blk är 21" och har en bultcirkel på 5/112.
OZ Hyper XT HLT Grey Polished, 20"-fälg, 9" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 52 mm.
Denna 20"-fälg från OZ har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 52 mm. Modellen heter Hyper XT HLT Grey Polished.