En snygg fälg på 21" från OZ. Denna modell har OZ valt att kalla för Ultraleggera CL Black. Bredden på denna fälg är 12.5". Bultcirkeln för denna fälg är 5/130.
Denna variant av Ultraleggera CL Black kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 48 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 84.1 mm stort. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för OZ Ultraleggera CL Black. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 11625 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 11 625 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Ultraleggera CL Black |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 12.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 5/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 48 mm |
| Navhål | 84.1 mm |
21"-fälg från OZ av modellen OZ Ultraleggera CL Blk. Bultcirkeln är 5/130, bredden 21" och ET-måttet 46 mm.
En 11.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 67 mm. OZ OZ Ultraleggera CL Blk är 21" och har en bultcirkel på 5/130.
Ultraleggera HLT CL Matt Black från OZ. Med en bredd på 11.5" och ett inpressningsdjup på 48 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 1/130.
En 11" bred fälg med ett inpressningsdjup på 66 mm. OZ OZ Ultraleggera CL Blk är 21" och har en bultcirkel på 5/130.