En snygg fälg på 18" från OZ. Denna modell har OZ valt att kalla för OZ Rally Desert M.Blk. Denna fälg är 8" bred. Bultcirkeln på denna fälg är 6/130.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 45 mm. Centrumhålet på denna fälg är 84.0 mm stort. BytHjul säljer OZ OZ Rally Desert M.Blk 18" i sin webbshop för 4138 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 138 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | OZ Rally Desert M.Blk |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 6 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 6/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 84.0 mm |
OZ Rally Desert M.Blk/Pol Lip från OZ är en fälg på 18" med en bredd på 8" och ET 45 mm. Bultcirkeln är 6/130.
Denna 18"-fälg från OZ har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter OZ Rally Desert M.Blk.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 45 mm. OZ OZ Rally Desert M.Blk är 18" och har en bultcirkel på 5/120.
OZ Rally Desert M.Blk/Pol Lip från OZ. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.